EGE ÜNİVERSİTESİ

Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı

MAKALE ÇAĞRISI

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Dergisi (EKOD)

Aralık 2018, 13. Sayı için Makale Çağrısı

 

 

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Dergisi (EKOD), 2011 yılından bu yana Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda iki kez Türkçe ve İngilizce dillerindeki makalelerin yayımlandığı ulusal hakemli bir dergidir.

2016 yılı itibariyle TR Dizin Sosyal Bilimler Veri Tabanı’nda (ULAKBİM) dizinlenen dergimizin 2018 Aralık ayı sayısı (13. sayı) için müzik teorisi, müzikoloji, etnomüzikoloji, koreoloji, etnokoreoloji, çalgı bilim ve sahne sanatları alanlarında yapılmış bilimsel çalışmalara ek olarak tüm alanlardan müzik araştırmalarına yarar sağlayan, inceleme veya derlemeye dayanan, kuram ve yöntem sorunlarına yer veren makaleler beklenmektedir.

Dergimizde yayımlanmasını istediğiniz özgün makalelerinizin yanı sıra; değerlendirme, tanıtım yazısı ya da çevirilerinizi en geç 26 Ekim 2018 tarihine kadar eudtmk@gmail.com adresine e-posta yolu ile gönderebilirsiniz. Yazınızı hazırlarken, yazar kurum ve iletişim bilgilerinin yer aldığı dip not satırına, yazarın ORCID bilgisini eklemenizi önemle rica ederiz. Dergimizin daha önceki sayıları ile yayın ilkelerini internet sitemizden inceleyebilirsiniz.

            Saygılarımla.

     

Doç. Dr. S. Bahadır TUTU

                          E.Ü. DTMK Dergisi Editörü